قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار سایت / تفاوت پالت چوبی و پلاستیکی

تفاوت پالت چوبی و پلاستیکی

در ایران متداول‎ترین شکل پالت که استفاده می‎شود پالت چوبی است. اما در حدود ۵ تا ۱۰ درصد از مشتریان، بهترین انتخاب خودرا برای انتقال کالا پالت پلاستیکی می‎دانند. در این مقاله میخوایم بررسی کنیم که تفاوت پالت چوبی و پلاستیکی در چیست ؟سوالی که در این‎جا مطرح می‎شود این است که مشتری چطور بایستی انتخاب کند؟ آیا تغییر جنس پالت کار صحیحی است؟ ما در این مقاله در رابطه با انتخاب صحیح جنس پالت با شما صحبت می‎کنیم. پس با ما همراه شوید. شما میتوانید جهت فروش پالت چوبی دست دوم از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید

  • آگاهی از تفاوت‎ها

پالت چوبی قابلیت بازیافت، تعمیر دارد و از طرف دیگر کم هزینه‎تر است و در مقایسه با پالت پلاستیکی می‎تواند وزن بیشتری تحمل کند. اما از طرف دیگر معایبی نیز دیده می‎شود از قبیل: خراب شدن در برابر رطوبت، داشتن تراشه، درصد کوچکی خطای ساخت دارند و همین‎طور اتصلات (میخ، پیچ و غیره) در آن‎ها استفاده می‎شود که احتمال این وجود دارد به بارهایی که با آن‎ها جابجا می‎شوند آسیب وارد کنند. در برابر آن‎ها پالت‎های پلاستیکی قرار می‎گیرند که بادوام، تمیز، بدون خطای ساخت، مستحکم در برابر رطوبت و فاقد اتصالات هستند. علاوه بر این در حدود ۳ برابر برادرهای چوبی خود قیمت دارند، به سهولت تعمیر نمی‎شوند، فاقد استحکام مشابه بوده و درجات گوناگونی از نظر مقاومت در برابر آتش‎سوزی دارند.

  • کاری که بایستی انجام شود را در نظر بگیرید

صنایعی که در انبارهای حلقه بسته فعال هستند عموما مشتریان پالت‎های پلاستیکی محسوب می‎شوند به این علت که پالت‎ها داخل چرخه سیستم حفظ می‎شوند. صنایع دارویی، ماشین‎سازی و تولید نوشیدنی عمولا از این نوع پالت‎ها استفاده می‎کنند.

  • به وزن کالاها توجه کنید

پالت‎های پلاستیکی اغلب اوقات برای حمل و نقل بارهای زیر ۷۰۰ کیلوگرم به کار گرفته می‎شوند. انواع چوبی آن‎ها قادر به تحمل وزنی بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ کیلوگرم هستند.

  • سیستم مدیریت پالت را مورد تحلیل قرار دهید

اگر صاحب یک صنعت حلقه بسته نیستید و پالت‎های شما به همراه بار به مشتری تحویل داده می‎شود، می‎توانید به ازای مقدار جابجایی هر بار هزینه‎ای بابت پالت دریافت کرده و هزینه‎ها را بر عهده مشتری بگذارید. اگر از پالت پلاستیکی استفاده می‎کنید بایستی حتما پالت‎ها را برگردانید. اگر مشاهده می‎کنید که اکثر پالت‎ها صدمه دیده‎اند و سالم برگردانده نمی‎شوند، بهتر است آن‎ها را به همراه بار به فروش رسانید.

  • محیط کار را در نظر بگیرید

همان‎طور که در بالا اشاره شد انواع پلاستیکی پالت‎ها در برابر رطوبت و تغییرات دمایی مقاومت بیشتری از خود نشان می‎دهند ولی از سوی دیگر اگر بشکنند و یا خراب شوند دیگر قابل تعمیر نیستند. ساخت آن‎ها از مواد نفتی صورت می‎گیرد و برای بازیافت و تعمیر بایستی ذوب شوند. اما ساخت پالت‎های چوبی از مواد طبیعی انجام می‎شود و به دنبال صدمه دیدن به سهولت تعمیر می‎شوند.

  • نوع کالا و بار را در نظر بگیرید

پالت‎های چوبی تراشه و نقاط برجستگی و تیزی دارند که می‎تواند به برخی از بارها آسیب بزند. اگر می‎خواهید قوطی‎های رنگ را با پالت‎ها جابجا کنید، احتمالا بایستی خرید پالت پلاستیکی را در نظر بگیرید چون نوع چوبی می‎تواند باعث صدمه زدن به قوطی‎های رنگ شود.

 

 

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

انواع مختلف پالت چوبی

انواع مختلف پالت چوبی دقیقآ به چه شکل هایی وجود دارد؟ شاید این سوالی باشد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *