قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار سایت / چطور از تخریب پالت چوبی جلوگیری کنید؟

چطور از تخریب پالت چوبی جلوگیری کنید؟

طراحی و ساخت پالت چوبی در تهران به منظور تحمل میزان زیادی نیرو است. آن‎ها به سهولت از بارهایی به وزن تا هزاران پوند حمایت می‎کنند، در حالی‎که به وسیله یک جرثقیل و یا جک پالت برداشته شده‎اند. عواقب و فشارهای جنبش بار در پایان منجر به تعمیر یا تعویض یک پالت چوبی می‎شود. ساییدگی و پارگی در پالت چوبی غیرقابل اجتناب است، ولی چندین روش به منظور توسعه عمر مفید پالت چوبی و ممانعت از تخریب آن وجود دارد. اکثر صدمات وارده به پالت چوبی به علت عدم دقت در حمل و نقل است. این قضیه در مشاهدات تخریب پالت چوبی در انبار به چشم می‎خورد. کسب اطمینان از این‎که پالت چوبی پیش از حمل به درستی برداشته شود یک عامل مهم به منظور ممانعت از وارد شدن صدمه به پالت چوبی و بالا بردن عمر مفید آن است.

سه نکته به منظور ممانعت از صدمه دیدن پالت چوبی

صدها میلیون پالت چوبی در محیط‎های انباری و در درون و بیرون از کانتینرهای حمل و نقل روزانه جا به جا می‎شوند. بیشترین صدمه‎ها در پالت چوبی به علت حمل و نقل ناصحیح است که به سهولت می‎توان از شکل‎گیری آن ممانعت کرد. کارگرانی که با پالت چوبی سر و کار دارند احتمالا تحت آموزش صحیح قرار نگرفته‎اند و یا در جا به جایی آن‎ها دقت لازم را ندارند. ما سه نکته به منظور جابجایی صحیح پالت چوبی برای شما آماده کرده‎ایم.

  • لودر را با دقت تنظیم کنید. در اکثر مواقع زمانی که یک لودر در پالت چوبی قرار می‎گیرد، تراز نیست. چنگال‎های زاویه‎دار در آسانسور در آغاز با تخته‎های هادی در تماس قرار دارند و متحمل فشار زیادی می‎شوند. نیروی حاصل از این فشارها سبب شکل‎گیریب صدمات متعددی در تخته‎های هادی جلویی می‎شود و در پایان نیاز به مرمت و نگهداری آن‎ها خواهیم داشت. تخته‎های هادی جلویی اغلب بخش حیاتی پالت چوبی به شمار می‎‌روند که در نهایت به زندگی خود خاتمه می‎دهند.
  • پالت چوبی را بر روی زمین نکشید. پالت چوبی معمولا در سراسر طبقه در عوض این‎که برداشته و جا به جا شوند، بر روی طبقه کشیده می‎شوند. کشیدن پالت در سراسر طبقه سبب شکل‎گیری اصطکاک مابین تخته هادی و پالت چوبی می‎شود که به قسمت‎های مختلف آن آسیب وارد می‎کند. در شبیه‎سازی PDS، تخته‎های هادی کف بیش از تخته‎های هادی بالایی صدمه می‎بینند.
  • به صورت کامل جک پالت را قرار دهید. جک پالت کاملا برپایه پالت چوبی طراحی شده‎ است. معمولا، با این‎حال، آن‎ها به صورت کامل وارد پالت چوبی نشده و چرخ‎های جک به تخته داخلی پایین ضربه وارد کرده و منجر به شکسته شدن آن‎ها می‎شود. ممانعت از این نوع صدمه ساده است؛ هر موقع که شما از جک پالت استفاده می‎کنید، مطمئن شوید که پیش از آغاز کار، جک به شکل صحیحی داخل پالت چوبی شده است.

با به کار بردن این سه نکته ساده به منظور جا به جایی پالت چوبی قادر هستید عمر مفید پالت چوبی خود را با کاستن فشارها و نیروهایی که بر آن وارد می‎شود، بالا ببرید. فقط اندکی دقت و مراقبت بیشتر می‎تواند جلوی شکسته شدن پالت چوبی شما را بگیرد و به دنبال آن هزینه‎های مرتبط با پالت چوبی نیز برای شما کم می‎شود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فروشنده پالت چوبی

فروشنده پالت چوبی چطور می‎تواند در پول و زمان شما صرفه جویی کند؟ تولیدکننده پالت  …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *