قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار سایت / انواع مختلف پالت چوبی

انواع مختلف پالت چوبی

انواع مختلف پالت چوبی دقیقآ به چه شکل هایی وجود دارد؟ شاید این سوالی باشد که برای شما به وجود آمده است . در سایت پالت ساز ما به این سوال شما پاسخ میدهیم. با وجود آن‎که پالت چوبی در هر اندازه و پیکربندی در بازار به چشم می‎خورد، اما تمامی پالت‎های چوبی در دو دسته بسیار وسیع پالت چوبی “استرینگر” و یک پالت چوبی “بلوک” قرار می‎گیرند. بسته‎های نرم‎افزار متعددی به منظور کمک به پالت‎ساز در طراحی پالت چوبی مناسب برای یک بار خاص و ارزیابی گزینه‎های چوبی برای کاستن هزینه‎ وجود دارد.

پالت چوبی استرینگر

پالت چوبی استرینگراز یک قاب تشکیل شده از سه یا تعداد بیشتری از سه قطعه موازی، تخته و الوار (به اسم تراورس) است. تخته‎های کفی بر روی این تراورس‎ها واقع می‎شوند تا به دنبال آن پالت چوبی شکل بگیرند. پالت چوبی استرینگر می‎تواند یک بریدگی داشته باشند که اجازه به ورود از چهار سمت را می‎دهد.

پالت چوبی بلوک

پالت چوبی بلوک اغلب اوقات در مقایسه با پالت چوبی استرینگر از استحکام بیشتری برخوردار بوده و قوی‎تر است. پالت چوبی بلوک از هر دو سمت استرینگرهای افقی و عمودی برای آسان‎سازی امر حمل کارآمد استفاده می‎کند. یک پالت چوبی بلوک نیز به عنوان یک پالت چوبی “چهار طرفه” شناخته شده است، چون که یک بالا برده پالت ممکن است از هر سمت آن را جابجا کرده و حرکت دهد.

پالت چوبی بر مبنای محیط

تمامی پالت‎های چوبی استرینگر و بعضی از پالت‎های چوبی بلوک “بر مبنای یک پایه هستند،” یعنی تخته‎های پایین‎گرا به یک سمت راهنمایی می‎شوند. در صورتی که حمل تجهیزات خودکار می‎تواند طراحی در این جهت داشته باشد، اغلب اوقات این کار می‎تواند به شکل سریع‎تر و موثرتری صورت گیرد اگر پالت چوبی در هر دو سمت تخته‎های شیب‎دار لبه‎های زیرینی به سمت پایین داشته باشد.

بهبود کیفیت

کم هزینه‎دار ترین روش به منظور بالا بردن و بهبود کیفیت یک پالت چوبی اختصاص دادن چنگال‎های بهتر است. با پالت غیر چوبی (انواع فلزی یا پلاستیکی) ضریب اصطکاک کنترل شده معمولا به منظور ممانعت از لغزش پالت از چنگال و قفسه مفیدتر است. پالت‎های استیفر بسیار از دوام بیشتری برخوردار هستند و به سهولت به وسیله اتوماسیون جا به جایی آن‎ها صورت می‎گیرد. اگر نیاز به این نباشد که یک پالت از هر چهار سمت برداشته شود، پالت دو طرفه با تراورس‎های فاقد بریدگی، با مزیت‎هایی مانند استحکام و قدرت بیشتر احتمالا می‎تواند مورد استفاده قرار گیرد.

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فروشنده پالت چوبی

فروشنده پالت چوبی چطور می‎تواند در پول و زمان شما صرفه جویی کند؟ تولیدکننده پالت  …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *