قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار سایت / آسیب‎های پالت چوبی

آسیب‎های پالت چوبی

آسیب‎های پالت چوبی و راه‎های مقابله با آن‎ها

طراحی پالت چوبی به نحوی است که بتواند تا چند هزار کیلوگرم بار را تحمل کند. زمانی که استفاده از پالت چوبی به درستی صورت گیرد، مشکلی بروز پیدا نمی‎کند. با این‎حال با توجه به بارهای متعددی که با پالت چوبی جابجا می‎شوند، کارکنان انبار و حمل و نقل، بایستی در زمان جابجایی پالت چوبی احتیاط لازم را داشته باشند تا مساله‎ای برای آن‎ها و همکارانشان پیش نیاید. علاوه بر این اهمیت دارد که به کارکنان آموزش‎های لازم داده شود و علائم پالت چوبی ناپایدار را پیش از بروز مشکل، مورد شناسایی قرار دارند.

بلند کردن پالت چوبی با دست بهتر است و یا توسط جرثقیل بایستی انجام شود

پالت چوبی به خودی خود وزن نسبتا بالایی دارد و یک پالت چوبی به همراه بار به سهولت وزنی بیشتر از هزار کیلوگرم به دست می‎آورد. همواره توصیه می‎شود پالت چوبی با یک جرثقیل چنگال‎دار و یا جک پالت بلند کنید. به دنبال آن از آسیب‎هایی که به کمر وارد می‎شوند جلوگیری می‎شود و حرکت پالت چوبی را می‎توان به خوبی کنترل کرد. بلندکردن پالت چوبی با دست به سهولت سبب کشیدگی عضلات و آسیب‎های ناشی از فشار می‎شود.

استفاده از دستکش به منظور حفاظت در مقابل تکه‎های تیز

چوب به کار برده شده در پالت چوبی ممکن است حاوی تراشه باشد. اتصال‎دهنده‎ها مانند میخ و پیچ نیز احتمال دارد از چوب خارج شده باشند. به منظور ممانعت از شکل‎گیری زخم، کارکنان بایستی در زمان جابجایی پالت چوبی حتما ملزم به استفاده از دستکش شوند.

بررسی تکنیک‎های ذخیره‎سازی پالت چوبی

اگر پالت چوبی را با پشته‎سازی ذخیره کرده‎اید، امکان دارد سقوط کنند. به منظور ممانعت از این رخداد، پالت چوبی را تا ارتفاع زیاد ذخیره نکنید. هم‎چنین اطمینان داشته باشید که کارکنان انبار از تکنیک مناسب به منظور ذخیره‎سازی پالت چوبی استفاده کرده‎اند. پالت‎های چوبی سبک را در زیر و پالت‎های سنگین‎ را در بخش بالایی نگذارید. این نوع انتخاب سبب فروپاشی پالت چوبی و به دنبال آن شکل‎گیری صدمات شدید می‎شود.

وضعیت قفسه‎بندی مناسب نیز بایستی حفظ شود. در آغاز مطمئن شوید طراحی پالت‎های چوبی که در اختیار دارید برای امر قفسه‎بندی بوده است. اطلاعات داده شده به وسیله سیستم طراحی پالت چوبی را به منظور ممانعت از به کاربردن ناصحیح پالت چوبی، دنبال کنید. به عنوان مثال، اگر PDS تعیین کند که حداکثر  بار امن برای قفسه‎بندی پالت چوبی در حدود ۵۰۰ پوند است، این قفسه‎ها بار ۱۰۰۰ پوند را تحمل نکرده و خواهند شکست.

شکستن پالت چوبی با چندین نشانه همراه است

  • وجود شکاف‎های بزرگ در استرینگ‎ها و تخته‎های کفی که به وسیله اتصال‎دهندههایی همانند با پیچ احاطه نشده باشند.
  • بیرونزدگی میخ از پالت چوبی
  • پوسیدگی چوب و شکل‎گیری گره‎های بزر
  • انحراف در تخته‎های کفی (اگر بیشتر از ۱/۲ اینچ باشد احتمال شکستگی پالت چوبی وجود دارد)
  • فروپاشی جانبی (تخته‎های کفی در قسمت بالا در جهت مخالف تخته‎های کفی پایینی قرار گیرند، فروپاشی جانبی اتفاق می‎افتد که شاخص شکست استرینگر نام دارد).

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فروشنده پالت چوبی

فروشنده پالت چوبی چطور می‎تواند در پول و زمان شما صرفه جویی کند؟ تولیدکننده پالت  …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *