قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار سایت / چگونه از کپک زدن پالت چوبی جلوگیری کنیم؟

چگونه از کپک زدن پالت چوبی جلوگیری کنیم؟

ترکیب عواملی مانند رطوبت، هوای گرم و چوب، محیط مساعدی برای قارچ ها شکل می‎دهد. به ویژه در ماه‎های گرم و مرطوب فصل تابستان، تولید کنندگان و مصرف کنندگان پالت چوبی بایستی بیشتر حواس خود را جلب پالت چوبی کنند. شرکت‎های غذایی و دارویی باید به نحو خاصی در رابطه با قارچ‎ها محتاط و هوشیار باشند.

پالت چوبی از جهات متعددی، به اسب‎های بارکش شباهت دارند. هیچ فردی دوست دارند در مورد آن‎ها فکر کند، اما پالت چوبی به منظور انتقال امن کالا الزامی به شمار می‎رود. به منظور دفع رشد کپک، اطمینان کسب کنید که ارائه‎دهنده پالت چوبی اقدامات ضروری به منظور مقابله با آن‎ها را انجام داده است. شما نیر می‎توانید با انجام چند اقدام ساده جلوی حمله کپک‎ها به پالت چوبی را بگیرید. مراحل جلوگیری از کپک زدن شامل استفاده از چوب مناسب، خشک نگه داشتن پالت چوبی، حفظ حرکت هوا در فضای ذخیره‎سازی و چرخاندن پالت چوبی می‎شود.

نقش کارخانه تولید پالت چوبی در ممانعت از کپک‎زدن

مهم‎ترین نکته‎های که بایستی مد نظر داشته باشید این است که رشد کپک‎ها در شرایط مطلوب صورت می‎گیرد. محدودسازی رطوبت بهترین روش به منظور جلوگیری از کپک زدن پالت چوبی است. مشتریانی که در رابطه با کپک زدن پالت چوبی نگرانی زیادی دارند، بایستی مطمئن شوند که تولیدکننده پالت چوبی در طول پروسه تولید پالت چوبی در کوره خشک از چوب کاج جنوبی زرد در عوض چوب جنگلی سبز استفاده کرده باشد. چوب‎های جنگلی سبز رطوبت بالایی دارند و بیشتر در معرض حمله کپک‎ها قرار می‎گیرند. به علاوه، روی تمام چوب‎ها حتی در زمان حمل و نقل بایستی با وسیله‎ای همانند با برزنت پوشانده شوند. برزنت یک ماده خوب برای ممانعت از نفوذ بارش و رطوبت در چوب به شمار می‎رود. زمانی که چوب قطع می‎شود، بایستی در یک منطقه که هوا در جریان است نگه داشته شود.

بعد از تولید پالت چوبی، آن‎ها هنوز هم استعداد ابتدا به رشد کپک را دارند. فروشندگان پالت چوبی و مصرف‎کنندگانی که پالت چوبی به مقدار زیادی دارند، بایستی به شکل منظم موجودی پالت چوبی خود را بچرخانند و مطمئن شوند که تمام پالت‎های چوبی چرخانده شده باشند. در طول مراحل حمل و نقل، حفظ جریان هوا برای ممانعت از رشد کپک حیاتی است. درون یک کامیون به سهولت می‎تواند تبدیل به یک اجاق بزرگ شود و کپک‎ها در این محیط در کمتر از سه ساعت ظاهر خواهند شد.

 اقدامات مصرف کننده پالت چوبی برای ممانعت از کپک زدن

اگر یک محموله پالت چوبی خریداری کرده‎اید که کپک‎زدگی دارد می‎توانید آن را رد کنید. ولی اگر یک سفارش خرید پالت چوبی دریافت کرده‎اید و پس از مدتی دچار کپک‎زدگی شده است، نمی‎توانید آن‎ها را مرجوع کنید و بایستی دوباره سفارش دیگری را ثبت کنید. برای ممانعت از هزینه مجدد، شما می‎توانید چند نکته از موارد بالا را رعایت کنید:

  • پالت چوبی را داخل قرار دهید و آن را از عناصر ذکر شده دور کنید.
  • پالت چوبی را بچرخانید و از چرخش تمام پالت‎های چوبی اطمینان لازم را کسب کنید (می‎توانید از روش علامت‎گذاری استفاده کنید)
  • به بهترین شکل جریان هوا را در محیط انبار و کانتینرهای حمل و نقل حفظ کنید.

بدون شکل کپک‎ها می‎توانند یک مسئله خیلی بزرگ هم برای تولیدکنندگان و هم مصرف‎کنندگان پالت چوبی، به ویژه در ماه‎های گرم و مرطوب فصل تابستان به شمار روند. ولی به هرحال وجود دارند و شما به منظور جلوگیری از شکل‎گیری این مشکل بهتر است نکات قید شده در بالا را بررسی و رعایت کنید.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

فروشنده پالت چوبی

فروشنده پالت چوبی چطور می‎تواند در پول و زمان شما صرفه جویی کند؟ تولیدکننده پالت  …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *