قالب وردپرس درنا توس
خانه / اخبار سایت / نحوه ساخت پالت‌ چوبی

نحوه ساخت پالت‌ چوبی

پالت‌ چوبی را می‎توان ابزاری در نظر گرفت که به شما کمک می‎کند که در زمان جابجایی مقادیر زیادی از کالا در انبارها یا ذخیره‎سازی مواد، آن‎ها به شکل منظم و مرتب قرار گیرند. پالت‌‎ چوبی کالاها را از سمت بالا و به دور از رطوبت محیط کف زمین محافظت می‎کنند و همانند با یک پایه ثابت برای ذخیره‎سازی کالاهای مورد استفاده قرار می‎گیرند. یک پالت استاندارد به ابعاد ۴۰ تا ۴۸ اینچ برش‎هایی دارد که این امکان را به دست می‎دهد که چنگال‎های لیفتراک یا جک آن را به سهولت بلند کردن کالا، به زیر آن بلغزند. با دنبال کردن مراحل قید شده در زیر، می‎توانید پالت سخت، محکم و چوبی مورد نظر خود را به راحتی بسازید.

وسایل مورد نیازجهت ساخت پالت چوبی

  • تخته‎ها و الوار چوبی محکم
  • ۸ صفحه تخته به اندازه‎های سه و نیم، چهل و هشت و پنج و هشت‌دهم اینچ
  • ۴ صفحه تخته به اندازه‎های پنج و نیم، چهل و پنج و هشت دهم اینچ
  • ۳ صفحه تخته به اندازه‎های سه و نیم، چهل و هشت و یک و سه هشتم اینچ
  • میخ: دو تا یک و چهار دهم اینچ میخ دنده‌‌ایی یا میخ رولپلاک

مراحل ساخت:

  • سه تخته به ابعاد سه و نیم و چهل و هشت و یک و سه و هشت دهم اینچ که نقش حفاظت از پالت را برعهده داشته و طول پالت را شکل می‎دهند، بسازید. در سر هر یک از این سه تخته، دو شکاف به وجود آورید و این کار را با اندازه شش اینچ از بخش انتهایی تخته به سمت داخل شروع کنید. یک تخته دیگر را با طول نه اینچ و با لبه‌های گرد برش دهید. لبه‌های گرد را هم‎چنین با شعاع سه و چهاردم اینچ برش دهید.
  • چوب کف پالت را با تخته‎هایی متقابل به سایز پنج و نیم، چهل و پنج و هشت دهم اینچ سر هم کنید. هر کدام از آن‎ها را هم‎تراز با انتهای هر دو تخته بیرونی نصب کنید. تخته سومخ را به موازات دیگر تخته‎ها در بخش میانی با میخ متصل کنید. برای هر تخته متقابل پنج و نیم اینچی نه عدد میخ به کار ببرید که در این صورت برای هر اتصال سه میخ به کار برده می‎شود. سپس یکی از سه تخته سه و نیم، چهل و هشت و پنج و هشت دهم اینچ را در وسط تخته و دو عدد دیگر را به درون شکاف سفت کنید. در هر تخته سه و نیم اینچی شش عدد میخ به کار ببرید تا در هر اتصال دو میخ استفاده شود.

  • اتصالات پالت را برگردانده و تخته‎های بالایی آن‎ را ببندید. دو تخته پنج و نیم ، چهل و پنج و هشت دهم اینچی را با میخ سفت کنید که هر کدام هم‎تراز با انتهای هر تخته قرار گیرد. برای هر تخته متقابل پنج و نیم اینچی نه عدد میخ به کار ببرید تا به دنبال آن برای هر اتصال سه عدد میخ استفاده شود. در مرحله بعد پنج تخته متقابل از سمت روبرو به اندازه سه و نیم، چهل و هشت و پنج و هشت دهم اینچ را سفت کنید. یکی از آن‎ها را در وسط و چهار عدد دیگر را با فاصله‎های برابر مابین تخته متقابل وسطی و انتهایی سفت کنید. در هر تخته سه و نیم اینچی ، شش میخ به کار ببرید که در هر اتصال دو عدد میخ قرار داده می‎شود.

اکنون توانستید پالت چوبی خود را در خانه بسازید که مقاوم بوده و به دنبال سمباده کشیدن شدید در تخته بالایی، آماده استفاده کردن خواهد بود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

انواع مختلف پالت چوبی

انواع مختلف پالت چوبی دقیقآ به چه شکل هایی وجود دارد؟ شاید این سوالی باشد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *